[7.06.2020] Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom Czersk ul. Warszawska, Wójtowska, Graniczna, Wąska. Na niedzielę sprzątaniem kościoła zajmować się będą rodzice dzieci rocznicy pierwszej komunii świętej.

Sprzątanie kościoła w czerwcu

Niedziela 14.06.

Rodzice dzieci rocznicy pierwszej komunii świętej

Niedziela 21.06.

Czersk Trakt Puławskiego

Niedziela 28.06.

Rodzice dzieci pierwszej komunii świętej

  1. Uroczystość Najświętszego Ciała i Najświętszej Krwi Chrystusa (Boże Ciało) odbędzie się na terenie przykościelnym. Msza Święta odprawiona będzie o godz. 9.00 i 11.00

Uroczysta Suma o godz. 11.00 odprawiona zostanie za parafian, po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła.

Procesja Bożego Ciała nie wychodzi poza teren parafii. O ołtarze Bożego Ciała zatroszczy się ks. Proboszcz. Ze względu na przepisy epidemiologiczne bardzo proszę aby podczas procesji Bożego Ciała pozostać na swoich miejscach wokół kościoła. W procesji uczestniczy tylko służba liturgiczna oraz ci, którzy upiększają procesję Bożego Ciała.

Zapraszam wszystkich chętnych do upiększenia procesji Bożego Ciała: służbę liturgiczną, chętnych do niesienia feretronów, dzieci do sypania kwiatków, strażaków, Koła Żywego Różańca i wszystkich chętnych, którzy chcą upiększyć naszą procesję.

Podczas Oktawy Bożego Ciała Msza Święta wraz z procesja eucharystyczną o godz. 18 odprawiana będzie jako zbiorowa w intencjach indywidualnych, za parafian i o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla siostry  Dominy i Celiny. Można składać intencje mszalne. Oktawa trwa od Uroczystości Bożego Ciała do Uroczystości Najświętszego Serca Jezusa Chrystusa.

  1. Msza Święta w tygodniu

Poniedziałek, wtorek, godz. 18.00

Środa godz. 7.00

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa godz. 9.00 i 11.00

Piątek , sobota godz. 18.00

  1. Próba sypania kwiatków z siostrą Michałą w środę o godz. 16.00 ( przy kościele). Zapraszam rodziców z dziećmi do przyjścia na próbę. Proszę o przynoszenie kwiatów dla dzieci do sypania podczas procesji.
  2. Uroczystość Rocznicy pierwszej komunii świętej odbędzie się w niedzielę 14.06. o godz. 11.00.

Spotkanie rodziców dzieci rocznicy pierwszej komunii świętej w poniedziałek o godz. 18.00.

Spowiedź dzieci, rodziców, gości dzieci rocznicy pierwszej komunii świętej w sobotę o godz. 16.30